Strona startowa Amortyzatory - obsługa

MONTAŻOWNICA AMORTYZATORÓWmagneti_marelli

MAGNETI MARELLI NR. 007935060300

magneti_marelli_amortyzator

 

Firma   Magneti   Marelli   jako   pierwsza   na   rynku   Polskim wprowadza unikatowe,  uniwersalne urządzenie pneumatyczne, służące do demontażu i montażu amortyzatorów z kolumny  Mc Pherson. Urządzenie do swojego działania wykorzystuje sprężone powietrze z kompresora. Na wyposażeniu znajdują się dwie obejmy służące do uchwycenia sprężyny (Rys. 1;Rys.4). Dzięki nim demontaż amortyzatora  jest  szybki   i  pewny.  Utrzymywanie  sprężyny w stanie   ściśniętym  (Rys.   2),   znacznie   skraca   czas   wymiany. Urządzenie   jest   szczególnie   przydatne   do   nowych   typów amortyzatorów   niewspółosiowych   i   stożkowych, dzięki samonastawnej   belce,   która   dostosowuje   się   do   dowolnej
niewspółosiowości. Urządzenie wyposażone jest w praktyczną i solidną półkę na narzędzia (Rys. 3).  Maksymalna siła nacisku przy ciśnieniu 6 atm wynosi 735 kg,  a przy ciśnieniu 8 atm – 980 kg. Dwie obejmy chwytające sprężynę,  znajdujące się na wyposażeniu standardowym, umożliwiają  ściśnięcie wszystkich sprężyn znajdujących się w   handlu.  Obejmy   posiadają   chwyt szybkomocujący, umożliwiający przejście, bez straty czasu, od obejmy dużej do małej. Opcjonalnie  dostępny jest także zacisk (art.   007935060310),  który   po   zainstalowaniu   w   miejsce obejmy   chwytającej   sprężynę,   umożliwia   bezpośrednie zablokowanie rury zewnętrznej amortyzatora, oraz dodatkowe obejmy do Mercedesa Hondy oraz Toyoty (wyposażenie dodatkowe).

 

Dane techniczne:

Ciśnienie robocze: 6 - 10 [Atm]

Wymiary: 140x65x40 [cm]

Waga: 72 [kg]

Maksymalna siła nacisku: 735 [kg] (6 [Atm]) / 980 [kg] (8 [atm])

 

HYDRAULICZNY ŚCIĄGACZ DO SPRĘŻYN - DEMA VERTRIEBS GMBH !!!
Sila ścisku = 1 TONA !!!

ściągacz do sprężyn
Przedstawiony obok ściągacz do sprężyn, jest niezastąpiomnym urządzeniem w każdym warsztacie w którym często wymienia się amortyzatory przednie lub też same sprężyny. Jest on dużo szybszy i dużo łatwiejszy w użyciu w porownaniu ze ściągaczami śrubowymi. Podstawowe dane techniczne znajdują się poniżej, natomiast bliżej można się zaznajomić z urządzneiem w naszej firmie na Aleji Wojska Polskiego 85 w Kaliszu lub w Rakoniewicach na ul. Zamkowej 6 (butiki).

- dostępność: "OD RĘKI"
- wielkość sprężyn: 5 oraz 6,5 cala (127 i 165 mm)
- siła ścisku: 1 Tona
- ilość gniazd mocujących: 2 x 5" oraz 2 x 6,5"
- waga: 28 kg.

 


Copyright © 1990-2010 Auto Bazar SC
 

SONDA

Jakim tematem szkolenia jesteś zainteresowany?